Jay Clayton opuszcza SEC: Przemysł kryptograficzny Nadzieja na zatwierdzenie Bitcoin ETF

Przewodniczący Jay Clayton ma zamiar opuścić amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) po tym, jak prezydent Donald Trump wyznaczy go na kolejnego amerykańskiego adwokata w południowym okręgu Nowego Jorku. Wraz z jego odejściem branża kryptokurwalutowa ma nadzieję, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ostatecznie zatwierdzi fundusz bitcoin exchange-traded fund (ETF).

Jay Clayton Wyjście z SEC, Co to znaczy dla Crypto i Bitcoin ETF Zatwierdzenie ETF
Departament Sprawiedliwości USA wydał oświadczenie prokuratora generalnego Williama P. Barra w piątek. „Prezydent Trump zamierza nominować Jaya Claytona, obecnie przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, do pełnienia funkcji nowego prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku“, czytamy w oświadczeniu. „W imieniu prezydenta dziękuję Jayowi za przyjęcie tej nominacji.“

Clayton zbliża się do wyjścia, ponieważ przewodniczący SEC ma wiele osób, które spekulują, jak zmiana wpłynie na przemysł krypto walutowy, w tym prawdopodobieństwo zatwierdzenia przez SEC Bitcoin ETF.

Jay Clayton opuszcza sekcję SEC: Cryptocurrency Industry Hopeful for Bitcoin ETF Approval.
Przewodniczący SEC Jay Clayton jest nominowany przez Prezydenta Donalda Trumpa do pełnienia funkcji nowego prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Nowego Jorku. Wszystkie propozycje dotyczące funduszu bitcoin exchange-traded fund (ETF) zostały odrzucone pod nadzorem Claytona.

Jake Chervinsky, główny doradca w Compound i adiunkt w Georgetown University Law Center, tweeted: „Katedra SEC jest jednym z najważniejszych urzędników USA w zakresie regulacji kryptograficznych. Zastąpienie przewodniczącego Claytona będzie miało ogromny wpływ na branżę (na lepsze lub gorsze). Nasza szansa na zatwierdzenie i przejrzystość ETF w wielu kwestiach w nadchodzących latach wisi na włosku“.

Billionaire investor i CEO Galaxy Digital Mike Novogratz powiedział: „Muszę pomyśleć, że opuszczenie SEC jest dobre dla BTC. Sprawia, że ETF jest bardziej prawdopodobna. Miejmy nadzieję, że jego następca jest futurystą.“

Michael Arrington, założyciel Techcrunch, Crunchbase i Arrington XRP Capital, komentował na Twitterze:

Cokolwiek innego, Jay Clayton opuszczający SEC to wygrana dla fanów kryptońskich i zdrowych pieniędzy na całym świecie. Miejmy nadzieję, że zrobi mniej szkód jako amerykański attyka.

Pod zegarkiem Claytona, wszystkie propozycje dotyczące ETF zostały odrzucone. Sceptyk Bitcoin, powiedział we wrześniu ubiegłego roku, że nie widzi handlu Bitcoin na dużej giełdzie, dopóki nie jest „lepiej uregulowane“. Przewodniczący podniósł kilka obaw, takich jak trudności w ustalaniu cen dla inwestorów próbujących zarabiać na krypto. James Angel, profesor w Georgetown University’s McDonough School of Business, powiedział Cointelegraph, „Nie zobaczymy go [bitcoin ETF] na zegarku Jaya Claytona“.

W międzyczasie, SEC ma komisarza przyjaznego kryptologowi. Hester Peirce, często znana jako „kryptońska mama“, została nominowana na drugą kadencję jako komisarz SEC. Próbowała przekonać swoich kolegów z komisji, że nadszedł czas na zatwierdzenie Bitcoin ETF. W zeszłym miesiącu, Peirce powiedziała, że rośnie popyt na kryptoidy, szczególnie wśród inwestorów instytucjonalnych. W lutym przedstawiła propozycję Token Safe Harbor, „aby wypełnić lukę pomiędzy regulacją a decentralizacją“. Daje ona emitentom symbolicznym trzyletnie zwolnienie z federalnego prawa papierów wartościowych. Niektórzy ludzie w przestrzeni kryptońskiej chcą, aby Peirce objęła rolę przewodniczącego SEC po odejściu Claytona. W lutym, kryptońska mama powiedziała:

Podejście Komisji do tych giełdowych produktów bitcoinowych jest frustrujące, ponieważ wymusza uporczywe opór w obliczu innowacji.

Tymczasem przewodniczący Commodity Futures Trading Commission (CFTC), amerykańskiego organu regulacyjnego ds. instrumentów pochodnych, Heath Tarbert, wezwał inne organy regulacyjne do przyjęcia mniej restrykcyjnego i dostosowanego do potrzeb podejścia do regulacji kryptońskiej. Ponadto, Prezydent Trump wyznaczył ostatnio prokrypto Briana Brooksa, byłego głównego radcę prawnego w Coinbase – giełdzie krypto walutowej, na głównego regulatora bankowego.

Clayton pozostanie przewodniczącym SEC, podczas gdy Senat rozważy jego nominację. Ponadto obecny amerykański adwokat z Południowego Dystryktu Nowego Jorku Geoffrey Berman podobno odmówił ustąpienia ze stanowiska do czasu potwierdzenia przez Senat kandydatury Claytona.