GazpromBank oferuje handel i przechowywanie Bitcoinów w Szwajcarii

Usługi obejmujące kupno, sprzedaż, handel Bitcoinami i przechowywanie
Gazprombank ułatwiający handel pomiędzy walutami kryptograficznymi i fiatowymi
Swiss finances to witness the crypto era by sanctioning institutions to provide cryptocurrency-based services in Switzerland. Rosyjska spółka zależna Gazprombanku, mająca siedzibę w Szwajcarii, uzyskała na to samo zgodę organów finansowych w Szwajcarii. Obecnie Gazprombank ma oferować różnorodne usługi związane z krypto walutą, w tym handel i przechowywanie Bitcoinów w Szwajcarii.

29 października Gazprombank, z siedzibą w Zurychu, potwierdził otrzymanie zgody szwajcarskiego Urzędu Nadzoru nad Rynkiem Finansowym (FINMA) na ułatwienie handlu cyfrową walutą na szwajcarskim rynku finansowym. Gazprombank jest jedną z 5 największych instytucji finansowych w Rosji i trzecią co do wielkości w Europie opartą na kapitale własnym.

Handel i przechowywanie Bitcoin Code w Szwajcarii
Gazprombank jest wiodącym dostawcą konwencjonalnych produktów i usług bankowych dla klientów korporacyjnych i instytucjonalnych. Zatwierdzenie to oznacza, że bank jest autorytetem kryptologicznym w regionie, a jego oferta produktowa posiada rozszerzone funkcje w zakresie handlu i przechowywania Bitcoinów. Bank będzie prawdopodobnie oferował do handlu walutami fiat i innymi walutami kryptograficznymi.

RelatedPosts

  • Używanie instrumentów pochodnych: SEC dąży do wzmocnienia ram regulacyjnych
  • Binance Futures obecnie najbardziej płynny Bitcoin perpetual swap
  • Giełda Gemini, partnerzy TaxBit w celu optymalizacji kryptograficznej sprawozdawczości podatkowej
  • DBS Bank b2b exchange & DBS security token live soon

Ogłoszenie zawierało szczegóły dotyczące wstępnej fazy wdrożenia, w której wspomniane usługi zostaną otwarte dla określonej bazy klientów oraz dodatki do linii produktów, takie jak rozwiązania w zakresie przechowywania danych specyficzne dla instytucji i handlu Bitcoinem (BTC). Długoterminowe plany obejmują wejście na pokład innych znaczących walut kryptograficznych i związanych z nimi produktów do jego usług kryptograficznych.

Bank zwrócił uwagę na rosnące znaczenie aktywów cyfrowych na świecie oraz na jego obecną i potencjalną bazę klientów. Płynność aktywów cyfrowych jest rosnącym zapotrzebowaniem na bieżącą działalność gospodarczą, które bank zamierza zaspokoić z dodatkowym akcentem bezpieczeństwa szwajcarskiego wysokiej klasy.

Poszczególne banki i rządy przeskakują na walutę kryptokurczową, a bank centralny na walutę cyfrową w krajobrazie gospodarczym po COP-19 i rozwój ten stanowi kolejny kamień milowy w tym kierunku.