Handlowcy mówią, że cena Bitcoin’a „wymagała wycofania się“

Handlowcy mówią, że cena Bitcoin’a „wymagała wycofania się“, aby utrzymać byczy impet.

Analitycy twierdzą, że cena Bitcoinu musiała „zwolnić“, aby utrzymać byczy impet potrzebny do następnego etapu w górę.

Paraboliczny wzrost Bitcoin’a znacznie przewyższający jego poprzedni wszechobecny wzrost ma wielu doświadczających deja vu od 2017 r. i wielu analityków obawia się, że rynek jest opóźniony o znaczną korektę.

8 stycznia cena Bitcoina (BTC) osiągnęła nowy, wszechczasowy poziom 41.940 dolarów, a 28% spadek w tym tygodniu do 31.076 dolarów miał profesjonalistów i inwestorów Profit Revolution indywidualnych, którzy obawiali się, że nastąpi silne odwrócenie trendu.

Dane historyczne Bitcoin’a pokazują, że po szybkich parabolicznych wzniesieniach zwykle następują równie katastrofalne korekty, jak te widziane po biegu byków w 2017 roku. Z tego powodu, obecne podobieństwa rynku do euforycznej manii w latach 2017 do 2018 nie pozostały niezauważone.

Menadżer ds. globalnych inwestycji makro Cane Island, Timothy Peterson, zwrócił na to ostatnio uwagę:

„Ryzyko Bitcoin’a zbliża się do poziomu z 2017 roku. Inwestorzy, którzy kupują po tej cenie, mogą oczekiwać, że w przyszłości stracą 40% swoich inwestycji. Jednak typowy maksymalny spadek wynosi 30%, więc ryzyko to jest tylko nieznacznie podwyższone w stosunku do średniej“.

W następnej prywatnej rozmowie z Cointelegraph Peterson zauważył, że pozostaje krótkoterminowa sprawa byków dla Bitcoin stwierdzając:

„Aby wycena Bitcoin’a osiągnęła poziom 2017, musiałaby wynosić co najmniej 80.000 dolarów“. Istnieje niewielka szansa, że tak się stanie, a jeśli tak, to stanie się to szybko. Wysokie ceny mają tendencję do przesuwania się jeszcze wyżej.“

Wyskakująca bańka czy niższe wsparcie retestowe?

Istnieją pewne znaki, że Bitcoin szybkie zyski odzwierciedlają maniakalny rynek na skraju koreciton i obecny byk kontra niedźwiedź centrów dyskusyjnych wokół czy w tym tygodniu zmienność jest zdrowe wycofanie do testowania niższe wsparcie przed cena inicjuje następny ruch wyższy.

LookIntoBitcoin założyciel i analityk Decentrader Philip Swift niedawno zrobił przypadek, że recenet cena akcji Bitcoin odzwierciedlał „potrzebne wycofanie / spowolnienie“ i zauważył, że kilka wskaźników były migające na czerwono, wskazując, że tempo aprecjacji ceny BTC był osiągnięcie ekstremalnych.

Swift powiedział:

„Cena cofnęła się teraz poniżej wielokrotności x3, gdzie spodziewam się, że pozostanie przez jakiś czas. Jak mówili inni, cena prawdopodobnie wzrosła do x3 (poza x2), ponieważ mieliśmy wcześniejszą fazę manii w cyklu w porównaniu z ostatnim cyklem, w którym zarówno detaliści jak i instytucje kupowały“.

Analiza Swift’a wskazuje, że BTC prawdopodobnie będą handlować na boki i powoli rosnąć w najbliższym czasie, ale w wolniejszym tempie, „ponieważ część pieniędzy/zysków zmienia się w altcoiny“. Ostatnie ruchy cen altcoinów, zwłaszcza żetonów DeFi-related, wskazują, że ta rotacja może już mieć miejsce.

Bycze BTC nie są jeszcze gotowe.

Podczas gdy analitycy i obserwatorzy wykresów wzywają Bitcoin’a, aby złapał oddech, byczy traderzy mogli wskazać, że mają inne plany. W wielu przypadkach w tym tygodniu byki broniły retestu niższego wsparcia kupując do każdego dipu i istnieje również oczekiwanie, że instytucjonalny napływ do BTC zostanie wznowiony teraz, gdy Grayscale ponownie otworzył swoją rodzinę produktów GBTC.

Spojrzenie na 30-dniowy średni dzienny wynik sentymentu dla Bitcoin pokazuje, że pomimo cofnięcia się, średni wynik tylko nieznacznie spadł z ostatnich wzlotów i jest znacznie powyżej niskich widzianych podczas poprzednich downcycles.

Chociaż niewielu zna dokładny kurs Bitcoin akcji cenowej podejmie w ten weekend, wzmocnienie podstaw z technicznego punktu widzenia, wzrost napływu instytucjonalnego i pozytywne zapowiedzi przez regulatorów rządowych sugerują, że ostatnie spadki nie były niczym więcej niż zdrowe korekty, które były zobowiązane do wystąpienia przed Bitcoin biegów aż do sięgnąć po nowy wszech czasów wysoki.